מכירת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
    נשלח ע"יגיל 17:25, 1 במרץ 2014

שלום רב, לפני כחודשיים מכרתי דירה, והפינוי אמור להיות ביוני הקרוב. לאחרונה שמתי לב שישנם מספר מרצפות בדירה ש"רוקדות" (דורשות הרמה ומילוי). לא מדובר במשהו שנגרם על ידי ובנוסף ישנה בעייתיות אובייקטיבית בהשגה של המרצפות מהסוג הספציפי . השאלה - האם עלי לדווח לקונה על הבעיה? תודה

השב
  • 17:53, 1 במרץ 2014

ככל שההסכם מדבר על מכירת הדירה במצבה as is ו/או בכפוף לבלאי סביר הרי שעל פניו התרופפות של רצפות הנה בגדר בלאי סביר. לא מדובר בפגם מהותי וגם עלות התיקון אינה גבוהה. מבחינה פרקטית יתכן ובכוונת הקונים לבצע שיפוץ יסודי בדירה כך שזה לא ממש משנה להם והחשש שלך יהפוך תיאורטי. יהיו כאלה שינצלו את המצב כדי "לסחוט" כסף ויהיו כאלה שלא ייחסו לכך כל חשיבות ואולי אפילו לא ישימו לב לכך. אני הייתי מברר עם הקונים האם בכוונת לבצע שיפוץ בדירה ואז יתכן ויתברר לך שאין בעיה. בהזדמנות מתאימה הייתי מעלה את העניין באופן אגבי. ככל שתחליט לתקן את המרצפות הרי שיש דרכים לפרק את המרצפות מבלי לשבור אותם ולהחזירם למקומם לאחר מילוי. ניתן גם לחשוב על פתרון אחר. כך או כך לא הייתי מסתיר עובדה זו מהקונים.

תגובה
  • 22:36, 1 במרץ 2014

תודה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.