הגדרת דירה ראשונה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • צחי

  נשלח ע"יצחי 13:55, 23 במרץ 2014

  שלום, אמא של אשתי התגרשה לפני כ-30 שנה ומסתבר שבעלה התנה את הגירושין בזה שחצי מהדירה שלהם יעבור על שם שני הילדים. (אשתי ואחיה). כך שכיום אשתי עדיין רשומה על רבע מהדירה של אמא שלה. האמא עדיין גרה באותה הדירה. אנחנו גרים בשכירות ואין לנו שום נכס אחר. האם רבע הדירה שרשומה על שם אשתי יפסול אותנו כזכאים להטבות של זוג שקונה דירה ראשונה? לפי מה שהצלחתי להבין ולקרוא רבע דירה לא נחשב אבל אני לא ממש בטוח. האם שינוי הרישום כיום, להעביר את כל הדירה על שם האם בחזרה, ישפר את המצב? תודה

  השב
 • 00:15, 27 במרץ 2014

  עד שליש דירה לא נחשב דירה נוספת ותהיו זכאים למס רכישה דירה יחידה

  תגובה
 • 14:26, 7 באוגוסט 2014

  אנחנו 3 אחיות. ירשנו חצי דירה אחת ואנחנו קונות את החצי השני יחדיו. בנוסף ירשנו עוד בית שלכל אחת בו שליש. האם כשכל אחת מאיתנו תרצה לרכוש בית, יהיו לנו הטבות למשכנתא ראשונה? (אנחנו לא קונות עם משכתנתא את החצי דירה המדובר).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.