תיקון צו בית משותף ומס שבח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 09:58, 24 במרץ 2014

  ברשותי 2 דירות שאחת מהן, שנקנתה בשנת 1989, רשומה בטאבו בגודל של 25 מ"ר ובפועל עברה הגדלה מאושרת ע"י התרי בניה לגודל של 180 מ"ר וזאת בשנת 1996. מה המשמעות לגבי באם אני מבקש לתקן את הגודל בנסח ע"י תיקון צו בית משותף על מנת למכור את הדירה: 1) האם חל עלי מס שבח? 2) האם יש אפשרות להליך שניתן להעביר בו את הרישום בטאבו רק על פי חוזה מכירה ללא תיקון צו בית משותף.

  השב
 • 23:25, 26 במרץ 2014

  הגדלת הדירה אינה חייבת במס שבח. בעת מכירתה אפשר והנך זכאי לפטור דירה יחידה או במס שבח לפי החישוב החדש. ניתן למכור את הדירה גם ללא תיקון צו הבית המשותף וזאת בהתבסס על ההיתר. אם כי יש בזה משום פגם מסוים בזכות הקניינית.
  דוד מלניק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.