מחסן שלא רשום עם הדירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רפי

  נשלח ע"ירפי 18:42, 1 באפריל 2014

  שלום וברכה קניתי לפני 4 שנים דירה בבנין משותף ובבנין יש מחסנים לרוב הדירות שלא צמודות לדירה בטאבו ובחוזה שלי עם המוכר(להלן "דוד") חתמתי לו שאין לי שום טענה על המחסן. לאחר שנה קניתי ממנו את המחסן וביטלנו את ההסכם. ובשבוע האחרון פנה אלי המוכר שמכר לדוד את הדירה (להלן "יצחק") בטענה שהמחסן לא שיך לדוד אלא לו. הוא הראה לי את החוזה שלו כשקנה את הדירה שכתוב בו "המוכר מתחייב למסור לקונה עם הדירה חזקה במחסן אשר אינו רשום כצמוד לדירה" ובחוזה שבין יצחק לדוד לא מוזכר מחסן כלל השאלה שלי האם יצחק יכול להוציא מהמחסן באיזו שהיא דרך? והאם אני יכול לתבוע מדוד את הכסף של המחסן ששילמתי לו?

  השב
 • 11:05, 3 באפריל 2014

  צריך לבדוק האם המחסן היווה רכוש משותף. אם כך ספק אם ניתן היה למכור אותו אלא על ידי כל בעלי הדירות. לא ברור משאלתך כיצד יכול היה למכור את המחסן לך ולא ברור גם מה מעמדו של מי שטוען לבעלות במחסן. כל הדברים הללו צריכים להתברר מבחינה עובדתית וזאת לא ניתן לעשות בפורום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.