הפסקת חוזה שכירות עקב הגבלה בניידות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אינה

  נשלח ע"יאינה 14:23, 2 באפריל 2014

  שלום, ברצוני להתיעץ בנושא חוזה שכירות. אני שוכרת דירה עם אמי, והחוזה של הדירה נגמר בסוף דצמבר. אמי מוגדרת כנכה 100% מזה 3 שנים. לפני חודשיים היא אושפזה עקב התדרדרות במצבה, כרגע היא בבית אך לא מתניידת בכוחות עצמה. אנחנו גרות בקומה ראשונה בבניין על עמודים, זאת אומרת שאין באפשרותה לצאת מהבית בלי עזרה. האם מבחינה משפטית זו סיבה מספקת להפסקת חוזה על מנת לעבור לדירה נגישה לנכים? תודה מראש.

  השב
 • 11:09, 3 באפריל 2014

  אני מציע שתנסו להגיע להסכמה עם בעלי הדירה לסיום מוקדם של הסכם השכירות ו/או מציאת שוכר חלופי. ככל שהדבר לא יסתייע צריך לבחון את החוזה שנחתם וביניכם ולברר את הנסיבות. אבל אני חושב שזה מסוג המקרים שצריך לנסות לסיימם בהסכמה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.