איחור במסירת דירה מקבלן - פורום מקרקעין

  • יוסי

    נשלח ע"ייוסי 12:08, 10 באפריל 2014

    שלום, קניתי דירה מקבלן ובתאריך מסירה נקבע 28/11/2012 במקביל בהתאם לייעוץ מעורכי דין של העסקה מכרתי את הדירה שלי עם תאריך פינוי של 28/2/2013, הדירה נמכרה בסכום הנמוך ממחיר שוק, כי נאלצתי לעשות זאת במהירות. בגלל חריגות בנייה ובעיות נוספות, הקבלן לא קיבל טופס 4 עד היום, אבל מכיוון שנאלצתי לפנות את הדירה שלי ב 28/2/2013, הוא הסכים שאגור בדירה ללא אישור,בתנאי שכירות (ללא תשלום) כמובן לא מדובר בתנאים אופטימליים, חשמל זמני ולא ניתן להפיעל את כל המכשירים. דבר נוסף כל 8 הדירות בבניין מאוכלסות, חלקן ע"י קונים וחלקן ע"י שוכרים האם בהנתן כל המידע הנ"ל, אני זכאי לפיצוי לפי חוק המכר, למרות שגרתי בדירה? האם אני זכאי לפיצוי כלשהו לפי חוק החוזים? בברכה יוסי

  • 09:26, 11 באפריל 2014

    חובת הקבלן למסור את הדירה בהתאם לאמור בהסכם כאשר קיימת הזכות לדחות המסירה ב-60 יום וכן בשל נסיבות שאינן תלויות בקבלן ככפי שהוסכם בין הצדדים להסכם. קיומן של חריגות בנייה נובעות ממעשים ומחדלים של הקבלן ולכן עיכוב במסירה לא יכולות להצדיק איחור במסירה. במקרה הזה החזקה נמסרה ואולם ללא טופס 4 (ולא הייתה לכם חובה לקבל את הדירה) ואולם משקיבלתם החזקה עדיין עומדת לכם זכות לתובע את הנזקים הנובעים מקבלת חזקה ללא טופס 4 בשל אי הנוחות ו/או נזקים אחרים.

מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.