השתתפות ביסודות ממד שקיים מ-2012 - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאורה

  נשלח ע"יליאורה 12:04, 12 באפריל 2014

  שלום רב, בקומת הקרקע ניבנה ממד בשנת 2012 ללא כל פנייה,שיחה,שיתוף מידע לגבי הוצאות וסיכום בין בעלי הדירות בקומה א'ו-ב'. היום 2014 אנו שני בעלי דירות בקומות מעל הממד הקיים מזה שנתיים, רוציםלבנות ממד, וחייבים לבנותו ע"ג הממד הקיים. נידרשנו לשלם 2/3 מהוצאות בניית היסודות. החשבון שהוגש לנו ע"י בעל הממד הישן גובל בניבזות, גבוה ב-200% מעלות ריאלית, לנו 2 הצעות מחיר לכך.האם בעל הממד יכול להתנגד לבניית 2 הממדים החדשים?בעל הממד הקיים הינו קבלן ובנה אותו לעצמו,ותימחר אותו כאמור במחיר מופקע. האם אנו חייבים לשלם השתתפות ביסודות, שכן לא סוכם עימנו כלום בשנת 2012 טרם הבנייה?אגב, אין לקבלן קבלות וחשבוניות מס המתייחסות לחלק של היסודות בכלל, ודורש מאיתנו להחזיר לו מעמ, שהוא מתקזז עליו. אגב המעמ בעת הבנייה היה 16% ו-17% וכיום דורש 18%. מה עניין המושג "זה נהנה וזה לא חסר" וכן הסעיף בחוק "עשיית עושר ולא במשפט" אודה לך מאד באם תענה לי בהרחבה על שאלותיי הרבות. חג שמח

  השב
 • 13:41, 12 באפריל 2014

  אני סבור שעליכם לשאת בעלויות היסודות בהתאם לחלקים. הרי אתם מבקשים לעשות שימוש ביסודות שבנה ושממילא הייתם צריכים לבנות. שימוש ביסודות מבלי לשלם זו עשיית עושר ולא במשפט וזאת מבלי להיכנס לעניין המשפטי. הסכום שעליכם לשלם הוא בהתאם למה ששולם בזמנו וניתן להיעזר בחוות דעת שמאית .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.