תגובה להמרצת פתיחה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אהוד גבאי

  נשלח ע"יאהוד גבאי 11:17, 16 באפריל 2014

  שלום רב, הייתי מעוניין לדעת האם בתגובה להמרצת פתיחה ניתן גם לבקש מבית המשפט דברים מסויימים (הקשורים לנושא כמובן) או שמא אני חייב להגיב רק על מה שהמבקש ביקש? ואם לא, באיזו דרך זה כן אפשרי? הסבר: כונס נכסים הגיש בקשה בהמרצת פתיחה לבית המשפט, על מנת שירחיבו סמכויותיו ככונס גם על זכויותיו של בעל ההערת אזהרה בנכס. אני כאחד המשיבים מעוניין להשמיע טענותיי למה אני לא מוכן לזה ולמה לדעתי כל המישכון נעשה שלא כדין ובנוסף ברצוני לבקש לבטל בכלל את חוזה המכר ולהסיר את כל המישכונים.. האם תיהיה בעיתיות כלשהיא להגיש את כל זה בתגובה להמרצת פתיחה? אם כן, מהו האמצעי שדרכו יש לטעון את כל הנ"ל? תודה,

  השב
 • 15:11, 16 באפריל 2014

  תשובה להליך המרצת פתיחה הינו מעין כתב הגנה ולא ניתן לבקש במסגרתו צעדים אופרטיביים נגדיים. אלא להתגונן כנגד ההליך נשוא המרצת הפתיחה. ככל שהנך רוצה לנקוט בהליך של ביטול הסכם וכו' עליך להגיש תביעה מתאימה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.