הערות בנסח טאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מירב

  נשלח ע"ימירב 13:01, 16 באפריל 2014

  אנו מעוניינים לרכוש דירה וכשהוצאנו נסח טאבו גילנו מספר הערות בטאבו של פקיד שומה תל אביב 4 - עם סכומים שונים משנת 1990 ועד 2005 מה זה אומר לגבינו ? האם ניתן לברר את שווי החובות להיום? האם בכלל להיכנס לסוגיה זו? סכום החובות מסתכם בכ- 1,256,000 ללא ריבית והצמדה.

  השב
 • 14:59, 16 באפריל 2014

  משמעות של ההערות כי 'קיים חוב לבעלי הנכס. הסכום הנקוב בנסח אינו מעודכן והוא נכון ליום רישומו. יתכן ומאז החוב סולק כולו או חלקו ויתכן ולא שולם והוא אף טפח. מאחר ומדובר בסכום גדול הרי שמובן שיש לדאוג במסגרת ההסכם שההערות יוסרו ולדעת בטרם החתימה מה גובה החוב לסילוק. לכן חשוב ביותר לבחון את הסוגיה הזו ולשים לה דגש ואולם היא לא צריכה להרתיע אתכם מלבצע עסקה ובלבד שמי שמייצג אתכם יבצע את הבדיקות הדרושות ויבטיח את זכויותיכם בהסכם. דוד מלניק, עו"ד www.melnik.org.il Your Personal Lawyer

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.