פרוצדורה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • זאב

נשלח ע"יזאב 18:00, 17 באפריל 2014

שלום רב נוגשה נגדי תביעה לפרוק שיתוף אני מעוניין להגיש בקשה למחיקה על הסף. יש לי הסכמה עם ב"כ התובע למתן ארכה בהגשת כתב הגנה. שאלתי היא זו אני מעוניין להגיש בקשה לבית המשפט על דחייה בהגשת כתב הגנה בהסכמה ולאחר כמה ימים מאוחר יותר בבקשה נפרדת , את הבקשה למחיקה על הסף. שאלתי היא זו : האם זה אפשרי , והאם לא יפגע העניין שטענות מקדמיות יש לטעון בהזדמנות הראשונה ? בתודה על התשובה

השב
  • 20:49, 17 באפריל 2014

ההגנה כנגד תביעה לפירוש שיתוף היא מצומצמת ומעטות הן ההגנות שניתן להעלות. עקרון היסוד הוא שניתן לדרוש פירוק שיתוף והשאלה היא באיזו דרך. למעט מקרים בהם הוגבלה האפשרות לפרק השיתוף הרי שבדרך כלל ייטה בית המשפט לפרק השיתוף. בהעדר פרטים אין אפשרות להתייחס לשאלה באופן פרטני. דוד מלניק, עו"ד www.melnik.org.il
    Your Personal Lawyer

תגובה
  • 21:47, 17 באפריל 2014

אני מודה לאדוני על התשובה המלומדת, ועל התשובה המהירה . ידועים לי הקשיים בנושא פרוק שיתוף.

השאלה ששאלתי היא שאלת פרוצדורה, האם אני יכול להגיש בקשה להארכת מועד להגשת כתב הגנה ( אגב בהסכמה עם הצד שכנגד )
    לפני שאני מגיש בקשה למחיקה על הסף .

האם אין בכך פגיעה בעניין שטענות מקדמיות יש לטעון אותם בהזדמנות הראשונה.

בתודה על סבלנותך , ותשובתך המהירה.

תגובה
  • 22:40, 17 באפריל 2014

דוגמה לטענת הגנה שיש להעלות בהזדמנות ראשונה היא טענת התיישנות (שאינה יכולה להוות הגנה בתביעת פירוק שיתוף). טענה כגון זו יש להעלות בכתב ההגנה. הודעה על הסכמה למתן ארכה להגשת כתב הגנה לא תחשב הזדמנות ראשונה לעניין זה.

תגובה
  • 08:31, 18 באפריל 2014

לעו"ד מלניק שלום רב

אני מאוד מודה לך על תשובתך וסבלנותך ויותר מכך על הסברך הממצה.

חג שמח

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.