• 23 באפריל 2014

  זכרון דברים

  היי, חתמנו על זיכרון דברים על קניית דירה יד שנייה. בחוזה הוספנו סעיף שאומר "כפוף להליך הבנקאי". לאחר חישובים הבנו שההון העצמי שלנו נמוך וקיבלנו סירוב למשכנתא . האם ניתן לבטל את זיכרון הדברים בטענה שלא מאשרים לנו משכנתא? האם הסעיף הזה יוכל "להוציא" אותנו מהחוזה?

  23 באפריל 2014
 • 24 באפריל 2014

  זכרון דברים

  זכרון דברים הוא הסכם לכל דבר אם הוא כולל מספיק פרטים כגון זיהוי הצדדים, זיהוי הנכס והתמורה. גם אם הוא חסר פרטים כגון תנאי תשלום ופרטים נוספים הרי שבית המשפט יכול להשלימם. זכרון הדברים הינו הסכם לכל דבר ועניין ומשכך מומלץ להימנע מחתימה עליו שכן הוא עשוי לגרום לקשיים ותסבוכות ומשכך מומלץ לא לחתום על זכרון דברים ולחתום על הסכם מלא באמצעות עורך דין. השאלה במקרה שלכם היא שאלה פרשנית האם המילים כפוף להליך בנקאי משמעו שבהעדר אישור משכנתא זכרון הדברים בטל. אני יכול להבין שזו הייתה הכוונה אבל הצד השני יכול לטעון משהו אחר והדבר יכול להילמד מעדויות הצדדים והוכחת הכוונה.
  למידע נוסף על זכרון דברים הנכם מופנים למאמר באתר www.melnik.org.il --> ייצוג בעסקאות מקרקעין וברשימת המאמרים למטה ללחוץ על המאמר "לחתום על זכרון דברים או לא לחתום - זאת השאלה". דוד מלניק, עו"דYour personal lawyer

  24 באפריל 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?