זכרון דברים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 09:48, 23 באפריל 2014

  היי, חתמנו על זיכרון דברים על קניית דירה יד שנייה. בחוזה הוספנו סעיף שאומר "כפוף להליך הבנקאי". לאחר חישובים הבנו שההון העצמי שלנו נמוך וקיבלנו סירוב למשכנתא . האם ניתן לבטל את זיכרון הדברים בטענה שלא מאשרים לנו משכנתא? האם הסעיף הזה יוכל "להוציא" אותנו מהחוזה?

  השב
 • 00:08, 24 באפריל 2014

  זכרון דברים הוא הסכם לכל דבר אם הוא כולל מספיק פרטים כגון זיהוי הצדדים, זיהוי הנכס והתמורה. גם אם הוא חסר פרטים כגון תנאי תשלום ופרטים נוספים הרי שבית המשפט יכול להשלימם. זכרון הדברים הינו הסכם לכל דבר ועניין ומשכך מומלץ להימנע מחתימה עליו שכן הוא עשוי לגרום לקשיים ותסבוכות ומשכך מומלץ לא לחתום על זכרון דברים ולחתום על הסכם מלא באמצעות עורך דין. השאלה במקרה שלכם היא שאלה פרשנית האם המילים כפוף להליך בנקאי משמעו שבהעדר אישור משכנתא זכרון הדברים בטל. אני יכול להבין שזו הייתה הכוונה אבל הצד השני יכול לטעון משהו אחר והדבר יכול להילמד מעדויות הצדדים והוכחת הכוונה.
  למידע נוסף על זכרון דברים הנכם מופנים למאמר באתר www.melnik.org.il --> ייצוג בעסקאות מקרקעין וברשימת המאמרים למטה ללחוץ על המאמר "לחתום על זכרון דברים או לא לחתום - זאת השאלה". דוד מלניק, עו"דYour personal lawyer

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.