שכר טרחה עורך דין בקניה דירה מהקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 18:44, 24 באפריל 2014

  אני רוצה לקנות דירה מהקבלן.מחיר הדירה כולל מע"מ.בחוזה של הקבלן השתתפות בשכר טרחה עורך דין 1.5%+מע"מ=18%מסך הכל מחיר הדירה כולל מע"מ.האם זה נכון וחוקי שאני צריך לשלם מע"מ פעמיים למרות שמע"מ במחיר הדירה שייך למדינה ולא לקבלן. נא תשובתך מיכאל

  השב
 • 19:43, 24 באפריל 2014

  נכון להיום טרם נכנס התיקון לחוק שנועד להסדיר את גובה שכר הטרחה שרשאים לגבות עבור שכ"ט עו"ד של הקבלן שכלל אינו מייצג את הרוכש. במצב הקיים הרי שמדובר בעניין הסכמי ואם נקבע כי שכר הטרחה הינו בשיעור של 1.5% ממחיר הדירה בתוספת מע"מ הרי שהדבר מחייב. באותה מידה ניתן היה לנקוב במחיר שמשקף את שכר הטרחה ללא הצגת דרך החישוב. ניתן במקרים רבים להתמקח על גובה שכר הטרחה ועל חיובים נוספים בסכם ואולם משנחתם ההסכם הוא מחייב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.