פינוי דירה בטרם מסתיים החוזה עקב תמ"א 38 - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוליה

  נשלח ע"ייוליה 16:08, 29 באפריל 2014

  שלום, אנו חיים כבר כשנתיים בדירה בה מתבצעות עבודות תמ"א 38. יש לנו חוזה עד ספטמבר אך לפני כחודשים הודיעו לנו כי נצטרך לעזוב בסביבות מאי עקב התקדמות התמ"א ווהעובדה כי רוצים להתחיל ולשבור קירות בחדרים. חיפשנו דירה אך הדירה היחידה הנורמלית שהצלחנו למצוא היא רק מה 1.7. האם הם יכולים להוציא אותנו מהדירה לפני שהחוזה מסתיים או להתחיל לשבור קירות בדירה כל עוד אנחנו נמצאים בדירה? חשוב לציין כי כאשר חתמנו על חידוש החוזה בספטמבר, לא נאמר לנו שנאלץ לעזוב לפני הזמן אלא החוזה נחתם עד ספטמבר. ההודעה על העזיבה הגיעה במפתיע רק לפני כחודשיים. תודה, יוליה

  השב
 • 13:22, 30 באפריל 2014

  אם החוזה הוא עד לתאריך שציינת ואין אפשרות למשכיר להודיע על פינוי מוקדם ואף עניין זה לא עלה הרי שהמשכיר אינו יכול לפנות אתכם לפני הזמן.
  ככל שירצה ובהסכמתכם הרי שניתן לדרוש פיצוי וכן לדרוש פיצוי על הנזק והסבל כתוצאה מהבנייה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.