דרישה להמצאת מסמכים מהתובע - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • זאב

  נשלח ע"יזאב 14:21, 3 במאי 2014

  שלום רב הוגשה כנגדי תביעת פרוק שיתוף במקרקעין ובכתב התביעה ציין התובע כי יש בידו מסמכים הנוגעים לתשלום מיסים וכו' 1. האם אני יכול לחיב את התובע להעביר אלי את המסמכים שציין בכתב התביעה כי הם נמצאים בידיו ? 2. האם כתוצאה מכך ניתן לקבל ארכה בהגשת כתב הגנה ?

  השב
 • 20:48, 4 במאי 2014

  ניתן לדרוש במסגרת הליך גילוי מסמכים את המסמכים שבידי הצד השני. בדרך כלל ההליך ננקט לאחר הגשת כתב הגנה. יש מקרים בהם הדירה יכולה לבוא קודם לכן לצורך ביסוס ההגנה. ואולם לא נראה לי שיש רלוונטיות לעניין זה לצורך ביסוס ההגנה. למעשה כמעט ואין טענות הגנה כגגד תביעה לפירוק שיתוף ובוודאי שלא נראה לי שהמסמכים שאתה מציין רלוונטיים לכך אם כי איני בקי בכל פרטי המקרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.