דמי תיווך כשהלקוח קונה בעצמו חצי מהנכס - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 11:43, 4 במאי 2014

  שלום , החתמתי זוג שרצה למכור את דירתו על הסכם בלעדיות לחצי שנה .בזמן החתימה לא אמרו לי בעלי הנכס כי הם בעלים של חצי מהנכס ולמעשה חצי שייך לגרוש של המוכרת. לדירה אין טאבו ולכן לא ניתן היה לברר את הנושא. ככל שעבר הזמן ביקשו ממני להוריד את המחיר משמעותית ולקדם מכירה מהירה ככל שניתן. לאחר שמצאתי לזוג קונה פוטנציאלי שהסכים לכל התנאים ואף העביר את פרטי העו"ד לקידום החתימה .מאותו רגע עשתה המוכרת כל דבר אפשרי כדי להתחמק, היא טענה לפתע שהגרוש שלה ביצע כינוס נכסים - אני איתרתי אותו והוא מסר שהוא מוכן לבצע עסקה מיידית עם הקונים שלי . בסופו של דבר הודתה המוכרת כי היא מתכוונת לרכוש בעצמה ונראה כי כל התהליך נעשה שלא בתום לב עם מניעים שלא נחשפו בפניי. האם אני זכאי לעמלת תיווך בגין ביצוע העסקה ? לא היו שום חריגים בחוזה הבלעדיות שלה

  השב
 • 20:51, 4 במאי 2014

  נראה כי ההתנהגות של הזוג אינה בתם לב אם כי צריך לבחון את כל העובדות. כמו כן יש לבחון את הסכם הבלעדיות והחיובים הקבועים בו. לאחר מכן ניתן יהיה לגבש עמדה בנוגע לדרכי פעולה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.