פיצויים ביטול עסקה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 19:31, 4 במאי 2014

  שלום רב, בינואר מכרתי דירה , כעת (מאי) מודיע הקונה שאין לו כסף לשלם . שאלתי היא כזו : בחוזה רשום ביטול עסקה תפוצה 10% מהסכום . כעת , אצטרך לשלם מס שבח גבוה יותר . ולא אוכל לרכוש 2 דירות כמו שתכננתי עקב עליית מחירי הנדלן , בנוסף פיספסתי מציאות שרציתי לרכוש (אך לא קיבלתי את הכסף) . העו"ד מטפל בתביעה . אבל אני רוצה לדעת כמה כסף (בערך) אוכל לקבל ועל איזה סעיפים עוד אפשר לבקש פיצויים .

  השב
 • 20:57, 4 במאי 2014

  פיצוי מוסכם הינו פיצוי ללא הוכחת נזק ואולם אין מניעה לדרוש סכום גבוה יותר אם ניתן להוכיחו.
  פיצוי מוסכם אינו פוטר את הקונה מלקיים את חיוביו וניתן לתבוע גם אכיפת ההסכם ותשלום היתרה. הבעיה שאם אין לקונה כסף לא ניתן יהיה לאכוף ההסכם ברמה הפרקטית.
  ככל שתצליח להוכיח נזק גדול יותר אפשר ותזכה בו ואולם יהיה עליך להוכיח זאת באופן ממשי. איני יודע אם מחירי הדירות עלו מינואר ולא בטוח שנגמר לך נזק בתחום המיסוי (איני מכיר הפרטים) אבל בינואר 2014 הרפורמה כבר נכנסה לתוקף, אם זו דירה יחידה אזי הפטור עדיין קיים וגם אם יש דירה נוספת עדיין בתחשיב לינארי אפשר ולא נגרם לך נזק. לעניין הדירה שרצית לקנות הרי שתצטרך להוכיח שבאמת היה קונה כזה ואכן הסיבה לכך שלא רכשת הייתה העדר תשלום (האם נחתם הסכם, באיזה שלב היה המו"מ וכו). דוד מלניק, עו"ד www.melnik.org.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.