משרד בבניין מגורים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 00:08, 10 במאי 2014

  בבניין שלנו היה משרד תיווך בדירת קרקע וכעת התחלפו השוכרים בחברת היי טק עם ארבעה עובדים. שעות העבודה הם מהבוקר ועד אחת עשרה בלילה וכל הזמן יש פעילות במשרד האם אפשר לדרוש מהם לעבוד בשעות פעילות מתאימות לאזור מגורים? האם יש מגבלה בכלל על משרד בתוך בנין? הם לא מרעישים באופן חריג אולם שיחות עבודה ורדיו עד 23:00 כל לילה הופך את החיים למאוד קשים תודה

  השב
 • 21:54, 10 במאי 2014

  יש לבדוק האם בהתאם להיתר הבנייה ניתן לעשות שימוש בדירה למשרדים. בדרך כלל בבנייני מגורים אין היתרים למשרד וקיומו של משרד כרוך בהגשת בקשה לשימוש חורג. בהעדר היתר לשימוש חורג הרי שלא ניתן להפעיל בנכס משרד והדבר יכול לגרור הגשת כתב אישום במסגרתו יינתן הפסקת שימוש. בנוסף הרי שקיימים חוקים המגבילים את שעות העבודה ו/או גרימת מטרדים וניתן לאכפם באמצעות הרשות המקומית או באמצעות הגשת תביעה מתאימה.
  דוד מלניק, עו"ד www.melnik.org.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.