• 12 במאי 2014

  איחור במסירת דירה

  שלום רב!
  רכשנו דירה יד שניה. לפי החוזה שולמה מקדמה וגם התשלום ונוסף ששנהים יחד מהווים 75% מסכום המסוכם. 25% הנותרים מהווים משכנתא. החוזה נחתם על ידי הבן של בעל הדירה בהתאם ליפוי כוח נותריוני. במהלך המתנה לאישור הבנק האב חלה והוצא מינוי אופוטרופוס לשלושת הבנים יחד וכל אחד ולחוד. בבנק דרשו אישור מיוחד מבית המשפט לחתימה על המשכנתא. הוגשה בקשה אך בינתיים הגענו לתאירך שבו סוכם שהמוכר חייב להעביר חזקה לבית לידינו.לפי חוזה כל יום איחור מזכה אותנו ב400 שקלים.
  האם איחור מסיבה כזאת נחשב לאיחור והמוכר חייב לנו פיצוי?
  תודה מראש על תשובתך ובכבוד רב, גליה.

  12 במאי 2014
 • 13 במאי 2014

  איחור במסירת דירה

  אם הבנתי נכון את שאלתך. הסיטואציה הינה שהתשלום האחרון היה צריך להיות משולם על ידכם באמצעות משכנתא ואולם מאחר ולאב מונה אפוטרופוס הרי שהוא לא יכול לחתום על המסמכים שיאפשרו לרשום לטובת הבנק הערת אזהרה כתנאי להשלמת יתרת התמורה למוכר כנגד מסירת החזקה. יש לקרוא את ההסכם בטרם מתן תשובה ואולם ככלל מדובר בחיובים שלובים שמסירת החזקה הינה כנגד תשלום יתרת התמורה. יתרת התמורה יכולה להיות משולמת רק בכפוף לחתימה על המסמכים על ידי המוכר והבנק דורש אישור בית משפט. אני מניח שבהסכם גם כתוב שהמשכנתא אינה תנאי לביצוע העסקה.
  לדעתי מדובר בתסבוכת שאיש מהצדדים לא צפה אותה והינה במידה רבה כח עליון. אני מציע לכולם להתעזר בסבלנות ולשתף פעולה על מנת להתגבר על הבעיה.

  13 במאי 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?