חדר מדרגות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסי

  נשלח ע"יאסי 12:05, 18 במאי 2014

  שלום, בניין קטן בין שתי קומות - 2 דיירים למעלה ו- 2 למטה. חדר המדרגות משותף בפועל אך ורק ל- 2 הדיירים שלמעלה (50% בלבד מהדיירים), כיוון ששני הדיירים שלמטה חסמו את כניסתם ועשו להם (בהיתר) כניסה נפרדת מכיוון אחר. מהו הדין במקרה של שיפוץ/צביעת חדר המדרגות לעניין ההשתתפות בעלויות? האם המדובר ב"רכוש משותף" שגם הדיירים שלמטה יצטרכו להשתתף בה? הדיירים שלמטה טוענים שגם אם ירצו, אין להם כל גישה לדירתם דרך חדר המדרגות שמשמש רק את הדיירים שלמעלה. יש לציין כי אין ועד בית. תודה.

  השב
 • 20:28, 23 במאי 2014

  בעלי דירה בבית משותף צריכים לשאת בהוצאות אחת הרכוש המשותף בהתאם לחלקם ברכוש המשותף. אין זה משנה שחדר המדרגות בחלקו העליון בשימוש חלק הדיירים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.