פטור ממס שבח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • בטי

    נשלח ע"יבטי 12:28, 21 במאי 2014

    שלום רב, ברצוני לברר האם אני פטורה ממס שבח. ב-מרץ 2013 רכשתי דירה ב-665,000 ש"ח (דירה ראשונה ויחידה). כעת ברצוני למכור את הנכס (טרם עברו 18 חודשים) ב-900,00 ש"ח. האם אני פטורה ממס שבח או שמא עליי להמתין 18 חודשים מיום רכישת הנכס? התייעצתי עם עו"ד ושמאי מקרקעין שכל אחד נתן תשובה אחרת. העו"ד מקרקעין אמר שאני זכאית למכור את הנכס טרם מלאו 18 חודשים בפטור מלא ממס שבח. השמאי מקרקעין אמר לי שעליי להמתין 18 חודשים. העסקה תקועה. אשמח באם תוכל לעזור לי בתשובה קונקרטית... לפי סעיף 49 לחוק מיסיוי מקרקעין אני מבינה כי עליי להמתין 18 חודשים... האם אני טועה???

    השב
  • 20:38, 23 במאי 2014

    אם נכנסת לשנת 2014 עם דירה יחידה את זכאית למכור אותה בפטור דירה יחידה גם אם טרם חלף הזמן.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.