האם קיימת העברה ללא תמורה ללא פרצלציה? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 13:43, 21 במאי 2014

  הנכס עליו מדובר הוא בית העומד להיבנות בשטח ששייך בטאבו לאמא של בעלי. סך כל השטח הינו דונם כשעל חצי ממנו קיים הבית של אימו של בעלי והחצי השני עומד ריק ועליו ניתן לבנות בית אחד. ברצוננו לברר מהן האופציות המשפטיות שבעזרתן נוכל לקבל בעלות על החלק שלנו מהקרקע ללא פרצלציה. למיטב הבנתנו ניתן לנסח הסכם שיתוף בינינו לבין אמו של בעלי ובין שני בני הזוג. אפשרות נוספת היא העברה ללא תמורה. האם העברה ללא תמורה נחשב כמו תהליך פרצלציה רגיל ? האם במצב של העברה ללא תמורה הורדת אחוזי הבנייה גם כן משתנים ומה ההשלכות על הבנייה?

  השב
 • 09:50, 24 במאי 2014

  אם מדובר בחלקה אחת ניתן להסדיר בהסכם שיתוף את היחסים בין הצדדים לרבות זכויות הבנייה. לאחר בניית שני הבתים ניתן לרשום את הבית כבית משותף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.