תשלום דמי תיווך למרות שלא נחתם הסכם - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נילי

  נשלח ע"ינילי 22:39, 23 במאי 2014

  23/5/14 תשלום דמי תיווך למרות שלא נחתם הסכם: מתווך מצא פרסום ישן ממאגר הדירות של דירתי והציע למצוא לי קונה,והכל דרך הטלפון,לא נפגשנו מעולם .אחרי לחץ טלפוני מסיבי של חצי שנה, אמרתי שאם יצליח למצוא קונה שיקנה בסכום שהוא הרבה מעל ל1,650,000 ש"ח, אשקול לתת לו עמלה כלשהיא,כי אחרת אמכור דרך יד 2 לבדי. הוא הביא קונה לדירה שהיא בשכירות ולכן לא פגשתי אותם אלא רק השוכרת. הקונה הביע רצון לקנות ואכן נפגשתי איתו ,המתווך לא הגיע , והגענו לסיכום של 1,655,000 ש"ח.מאז מציף אותי המתווך בדרישות לשלם לו שכר תיווך של 16,000 ש"ח, בטענה שקבלתי יותר מ1,650,000,למרות שהוא לא נכח ובעלי הצליח לשכנע את הקונים לסכום.ואני לא מוכנה,אלא לפצות אותו ב2000. אם יתבע אותי האם אפסיד? לא מילאתי שום טופס אבל קראתי שיש מושג של גורם יעיל במכירה, האם זה נכון במקרה זה? אגב, גם הקונה לא חתם על כלום והמתווך הבטיח לו מראש שייקח רק ממני כסף ושהוא פטור,בברכה נילי ( דחוף!!!)

  השב
 • 09:47, 24 במאי 2014

  תנאי לזכותו של מתווך לדמי תיווך היו עמידה בתנאי החוק - חתימה על טופס הזמנת שירותי תיווך שיכלול את פרטי הצדדים, פרטי הנכס, המחיר המבוקש והעמלה. ללא טופס הצעה בכתב המתווך לא זכאי לדמי תיווך. תנאי נוסף הוא שמתוך היה גורם יעיל. לעתים די בהצגת הנכס ולעתים נדרשת מעורבות נוספת. הכל תלוי בנסיבות העניין.

  תגובה
 • 15:43, 6 בספטמבר 2016

  היתה דירה שהיא הוצעה לכמה מתווכים אנחנו פנינו למתווך אחד וסיכמנו איתו על אחוז וחצי נסגרה העיסקה ועכשיו דורש 2, לטענתו א. הוא לא זוכר כלל שדיברנו איתו על אחוז וחצי (ואנחנו הסברנו לו שלולא ההנחה לא היינו פונים אליו כלל, אלא הולכים לשאר המתווכים) ב. שהיה עוד מתווך שהמוכרת חתמה איתו בבלעדיות והוא מוכרח לשלם לו גם אחוזים
  נ.ב. אין לו על הדירה הזאת שום מסמך המחייב 2 אחוז (אמנם על שאר דירות שהוא הציע לנו חתמנו לו על 2 אחוז או דירות שלא ראינו סיכוי לעסקה או דירה שהיתה בבלעדיות אצלו) האם ידנו על העליונה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.