חלוקת נכס משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 16:06, 28 במאי 2014

  אנחנו שני אחים. להורינו ז"ל היה בית קרקע במושב כלשהו. היה ברור שאחרי מותם, שנינו נתחלק בבית הזה. לפני עשרים שנה ועקב מצוקה כלשהי, אחי הגדול ממני בנה באישור ההורים קומה נוספת על ביתם ע"פ חוק ודין ובהסכמתי אז. בשל כך הורי הורישו לי בצוואה את קומת הקרקע, דהיינו הבית שהיה להם לפני בניית הקומה השנייה. אחי עכשיו תובע (בנוסף לקומה השנייה אותה בנה), גם מחצית מקומת ההורים. הוא מתעלם מכך, שגם אם בית הורינו היה מתחלק לשניים, הרי הוא ניצל את גג החלק שלי מבית זה ובנה עליו מזה עשרים שנה! במידה ואני מסכים לחלוק איתו מחצית מקומת הורים, האם אני זכאי לדרוש פיצוי כלשהו על זה שהוא בנה על החלק שלי מבית זה? אם כן, איך מחשבים את גובה פיצוי זה? לציין ששטח הבית המקורי (של ההורים) הנו 165 מ"ר ומשתרע על שטח אדמה של 400 מטרים. תודה

  השב
 • 21:35, 28 במאי 2014

  אם הבית בו מדובר הוא יחידה אחת אזי הבית מתחלק ביניכם שווה בשווה לרבות הקומה שהוא בנה.

  תגובה
 • 07:34, 29 במאי 2014

  תודה על הייעוץ. במצב הקיים היום (אחרי הבנייה של אחי) מדובר בבניין בן שתי קומות עם שתי כניסות נפרדות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.