שיפוץ בנין לאחר הכרזת כמבנה מסוכן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ליאור גרוס

נשלח ע"יליאור גרוס 16:51, 6 ביוני 2014

שלום רב, אני בעל חנות יחד עם עוד 2 שותפים נוספים, בבנין משותף. לאחר שהבנין הוכרז כמבנה מסוכן הוחלט באסיפת דיירים על שיפוץ הבנין בעלות של עד מליון וחצי שקל. אני כבעל החנות אשלם את החלק היחסי של החנות לפי גודל ממ"ר וביחס לגודל ההבנין. ובכל זאת, תוכנית עבודות השיפוץ כוללות החלפת מעקה חדר המדרגות (לא תקני ולא בטוח), החלפת מרזבים, תיקון ליקויי נזילות בדירות, התקנת מסתורי כביסה ועוד. ברצוני לשאול, האם אני ושותפי צריכים להשתתף בעלויות שיפוץ כאלו ואחרות (אשר התקבלו על ידי אסיפת הדיירים), אך אינן נוגעות לחנות (שנמצאת בחזית הבנין) - עלויות כמו החלפת מעקה בחדר מדרגות (לא קשור לחנות), עלויות אשר אינן קשורת לטיפול בליקויים של בנין מסוכן (מסתורי כביסה למשל). האם גם עלי לשלם לקחת חלק בעלויות כאלו ואחרות? אודה לכם אם תחזרו אלי!

השב
  • 22:30, 9 ביוני 2014

ככלל בעלי דירות ויחידות אחרות צריכים להשתתף בעלויות אחזקה לפי חלקם היחסי ברכוש המשותף. יחד עם זאת נדמה כי מאחר ואין מדובר בהוצאות תחזוקה ששוטפות ובנוסף מדובר בהוצאות שאינן קשורות לחנויות מן הראוי לחלק בצורה שונה שלא תחייב בעלי חנויות בתשלום בגין חלקי הבית של הדירות. יש דרכים משפטיות שונות לביסוס האמור
    עוד דוד מלניק

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.