הרחבת מרפסות ורישום בית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 21:46, 9 ביוני 2014

  בניין רב קומות קיים ובנוי כבר למעלה מ-7 שנים. חלק מהדיירים התאגדו וביקשו תוספת מרפסת , דיירים מסויימים התנגדו ובכל מקרה הוועדה המקומית אישרה את בניית המרפסות לדיירים שרצו הרחבת מרפסת. הבניין לא נרשם כבית משותף עדיין ברשויות ובנוסף התחייבו כל הדיירים בחוזה הרכישה לפני 7 שנים שלא לבצע שום שינוי בחזית הבניין עד לרישום הבית המשותף. כרגע פנו המתנגדים לקבלן ושבנה את הבניין זה הוציא מכתב לכל הדיירים בטענה לעיל. האם בכלל יש קשר? הרי הוועדה המקומית אישרה. עה:

  השב
 • 22:16, 9 ביוני 2014

  אין קשר בין אישור היתר למדפסות לרישום בית משותף. ההתחייבות שלא לבנות היא התחייבות חוזית. אם הבית כבר מצוי בהליכי רישום מתקדמים אז אפשר וביצוע ההרחבה יצריך תיקון התשריט והמסמכים. מצד שני אולי כדאי לעכב הרישום עד לאחר ביצוע ההרחבה ורק אז לרשום הבית דבר שיחסוך תיקון בעתיד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.