תוספת בניה קלה לבית דו משפחתי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 15:37, 17 ביוני 2014

  שלום ! השכן הולך לבנות תוספת לביתו בבניה קלה. חתתמנו לו על היתר בניה, אך לאחר החתימה נודע לנו שהקיר המשותף בין תוספתו לתוספת שלנו שנבנתה לפני 20 שנה, "ידבק" לקיר שלנו ולשם כך יש להוריד קורה בולטת אשר הינה חלק מרצפת הקומה השניה בתוספת שלנו. שאלתי היא האם המשך הקיר המשותף המקורי נחשב גם כקיר משותף, והאם מותר לשכן לפגוע בבנין שבצד שלנו ? בתודה על תשובתך המהירה יוני

  השב
 • 00:11, 20 ביוני 2014

  קיר משותף כשמו כן הוא. כאשר יש בית דו משפחתי אזי מטבע הדברים צריך להיצמד לקיר הבית הצמוד. אתה מתאר מצב שלצורך ההצמדות יש לפגוע בקורה קונסטרוקטיבית. עניין זה מחייב בדיקה של מהנדס וראוי היה אם היה מקבל התייחסות בבקשה להיתר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.