רכישת מחסן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 12:51, 18 ביוני 2014

  אני מעוניין לרכוש בבניין סמוך מחסן מדייר שמכר בעבר את דירתו (בחוזה שלו רשום בפירוש "ללא המחסן") והשאיר בבעלותו את המחסן. המחסן אינו רשום בטאבו. כיום הוא מעוניין למכור אותו. לדייר בבניין סמוך יש מחסן שאינו רשום בטאבו. הדייר מכר את דירתו לפני מס' שנים ללא המחסן (דבר שנרשם בפירוש בחוזה). כעת הוא מעוניין למכור את המחסן. אני, שגר בבניין אחר רוצה לקנות אותו. האם עלי לציין דברים מיוחדים בחוזה שנעשה בינינו. האם זה חוקי ומותר? האם יש צורך במיסים כלשהם? האם הדיירים באותו בניין + הוועד צריכים לדעת? במידה והתשובה שלילית, האם אוכל לשכור את המחסן ללא כל בעיה? תודה לתשובה, יואב

  השב
 • 00:09, 20 ביוני 2014

  השאלה הראשונה שצריכה להישאל הנה של מי המחסן. ככל שהמחסן לא רשום כצמוד לדירה כלשהי בבניין אזי ככל הנראה מדובר ברכוש משותף. ככלל מכירת חלק ברכוש המשותף מחייב הסכמה של 100% מבעלי הדירות בבניין. בנוסף גם אם תינתן ההסכמה של 100% עדיין לא ניתן יהיה למכור לך את המחסן יחידה נפרדת אלא לעשות עסקת חכירה ל-99 שנה או 999 שנה. לצורך השכרת המחסן (ככל שאינו משמש את הדיירים) הרי שמן הראוי לקבל הסכמה של האסיפה הכללית בישיבתה הקרובה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.