צנרת משותפת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אילנה דרור

  נשלח ע"יאילנה דרור 22:13, 18 ביוני 2014

  בדירה שבבעלותי יש נזק גדול בתקרה ולאורך הקיר. הדבר נמשך מספר שנים. את התקרה תיקנתי לאחרונה לאחר שנאמר לי ע"י ועד הבית שאין שום צנרת משותפת שעוברת בתוך הבנין. לאחר תיקון התקרה הניזוקה ראיתי שעדיין יש פטריה שמתפשטת והחלטתי לפרק ארון ממטבח.גיליתי בתוך עמוד במטבח עוברת צנרת של השכנים. צינור 4 צול ועוד שני צינורות מים. שלושתם דולפים. טת הצנרת של המים הקרים ,דייר אחד החליף והשני עומד להחליף.הבעיה בצינור הביוב. בביקור אינסטלטור התגלה בחיבור של דירת השכן מעלי לצינור הביוב נזק שנגרם בעבר.חור שניסו לתקנו עם חומר מיוחד ומשם הנזילה. הדבר נגרם כנראה בזמן שהשכן ביצע שיפוץ אצלו והחליפו מרצפות. המצב הבעייתי היום?הצנרת חשופה לגמרי המטבח שלי מפורק ואני צריכה להזמין מטבח אחר ולא יכולה עד שתתוקן הנזילה.קיבלתי הצעה מהאינסטלטור שמוכן לתקן אך השכן מסרב שיפרקו אצלו את האסלה והכיור . יש לציין שאין גם הסכמה לתשלום מקופת ועד הבית למרות שצויין שזו צנרת משותפת. ישנה עוד בעיה.לפני מספר חודשים הסכמתי להיות בועד בין השאר כדי לטפל בבעיה הזו. עוד דיירת התנדבה לעזור בעניני תחזוקת הבית.אך היא לקחה אליה את כל החומר של ניהול הבית כולל פנקסי צ'קים ,וצ'קים חתומים על ידי ואיש ועד נוסף שלא פעיל ,רק מורשה חתימה. הגברת הזו מסרבת לשחרר צ'ק כדי לטפל בבעיה. מה עלי לעשות? אין עם מי לדבר. מבקשת בדחיפות עצה. הדירה מיועדת להשכרה שתמורתה אני שוכרת דירה.הכנסתי דלה.ואני חייבת להשכיר אותה עד סוף החודש. כבר הפסדתי חודש שכירות. בתודה

  השב
 • 00:04, 20 ביוני 2014

  ערב טוב. ניתן להגיש תביעה למפקח על הבתים משותפים שיאכוף התיקון על ידי הועד ו/או בעל דירה אחרת בבניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.