העונש על פיצול דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 09:03, 23 ביוני 2014

  דוד שלום רב,יש לי שאלה לגבי החלטות בית המשפט בגין פיצולי דיריה, אחי פיצל בית קרקע שברשותו ל -3 דירות עצמאיות וכעת העירייה הגישה נגדו כתב אישום ,,גם כנגד חריגות אחרות, אני שואלת מה העונש בפיצולי דירה? כלומר איזה צווים מוציאים נגדו,ולכמה זמן הם נכנסים לתוקף?. שמעתי שיש צו עשה בנוסף שהועדה המקומית(הוד השרון) דורשת בפרק זמן על פי החוק (3 חודשים)להחזיר את המצב לקדמותו,האם זה נכון. תודה

  השב
 • 09:52, 26 ביוני 2014

  העונשים כוללים קנס שעשוי להיות בגובה טובת ההנאה שצמחה כתוצאה מביצוע העבירה . כלומר ההפרש בין שווי דירה אחת לשלוש דירות לתקופת השימוש (לפי הערכת שמאי) וכן קנס נוסף ו/או שילוב בין השניים. בנוסף יינתן צו הפסקת שימוש וכן יכול להינתן צו להחזרת הדירה לקדמותה לפני הפיצול ו/או למצבה לפי ההיתר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.