האם אפשר לקבל תגובה על השאלה ששלחתי? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יצחקי

  נשלח ע"ייצחקי 17:27, 6 ביולי 2014

  אני בונה בית על חלקה משותפת של 850 מ"ר, כשהבית בנוי על אדמת מנהל ומוגדר בטאבו כבית משותף בעל שני חוכרים. יש ביננו הסכם שיתוף ומפת חלוקה המגדירה את חציית המגרש לאורכו. מכיון שבחצי של השכן יש בית סוכנות ישן וקטן, והבית שאותו אני בונה גדול בהרבה, יש חלק של קיר משותף ששייך לבית שלי שנשאר חשוף. אני צריך כיום לטייח את הקיר החשוף על מנת לאטום אותו לגשם. השכן, שהפך את עורו לאחרונה, מתנגד שאציב בחלק שלו פיגומים ואפילו לא פיגומים התלויים באויר (לדבריו גם האויר שלו). הוא אפילו הזמין משטרה כשפועלים נכנסו לחצר שלו כדי לאסוף ציוד שנפל לשם. מה אומר החוק וכיצד היית מציע לי לנהוג?

  השב
 • 22:03, 8 ביולי 2014

  מחד הקיר גובל בחלקת השכן ולפיכך הגישה אליו מחייבת כניסה לחצרו . ראשית, בדוק את הסכם השיתוף והאם יש בו התייחסות לעניין זה. ככל שאין התייחסות הרי שאני סבור ששכנך מחויב לאפשר לך לטייח את הקיר וככל שיתנגד באפשרותך לפנות ללשכת המפקח או לבית משפט שלום לקבלת צו מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.