היטל השבחה בגין שכירות ?? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 13:06, 20 ביולי 2014

  שלום רב, בשנת 2000 רכשתי דירה בפתח תקווה אך מעולם לא התגוררתי בה. במשך 8 שנים היא הייתה מושכרת ולבסוף מכרתי אותה לדיירת, שוכרת הדירה. רק עכשיו (מכל מיני אילוצים,)מתבצעת העברת הדירה על שמה של הקונה, אך בעיריה דורשים ממני לשלם היטל השבחה, משום שהדירה הייתה מושכרת ומעולם לא גרתי בה. היתכן?? זה נשמע לי הזוי לחלוטין.... איך תוקפים עניין זה משפטית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  15:34, 20 ביולי 2014

  היטל ההשבחה אינו נגזר מההשכרה, אלא מהשבחה שחלה. יש לבדוק בגין מה הושבחה הדירה ומהו המועד בו הושבחה. אם המועד חל בתקופת בעלותך - החיוב הוא עלייך, אם המועד חל לאחר מכירת הדירה - החיוב הוא של הקונה, בכפוף להסכמות החוזיות בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.