אי דיווח לטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 16:08, 20 ביולי 2014

  באם בניית חדר על הגג המשותף לפני 5 שנים בהיתר של 75% , מחייבת דיווח עיסקה לרישום המקרקעין ולמיסוי? במידה וכן, ולא דווח , מה הדין ? מה ההשלכות על מי שלא דיווח? מה יכולים עתה הדיירים לדרוש ? שטח הדירה לא עודכן בטאבו, ולמעשה נוצלו זכויות בניה של דיירים ללא פיצוי על שימוש בזכויות הבניה שלהם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:04, 20 ביולי 2014

  ערבבת כאן נושאים שונים שאינם בהכרח קשורים. הבניה אינה מחוייבת בדיווח ואולם ההסכם שבין בעלי הזכויות שאיפשר את הבניה על הרכוש המשותף מחוייב בדיווח. על דיווח באיחור הסנקציה היא קנסות. ייתכן וניתן לשלם כופר. עדכון הרישום במרשם (פנקס הבתים המשותפים) הוא פעולה נפרדת. הפיצוי לדיירים האחרים היה אמור להיות מוסדר בהסכם שמכוחו נבנתה התוספת על הרכוש המשותף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.