מסים על מכירת הדירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • יאנה

    נשלח ע"ייאנה 08:16, 29 ביולי 2014

    אנחנו הולכים למכור את הדירה היחידה שלנו שקנינו לפני 5 שנים ב530000 ומוכרים בכ800000 , לא מתכוונים לקנות דירה חדשה אלא לקנות דירה בחו"ל האם אנחנו אמורים לשלם מסים בארץ? תודה יאנה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

    עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

    09:48, 29 ביולי 2014

    יאנה שלום, בלי קשר לעלות הרכישה ושווי המכירה, אם מדובר בדירתכם היחידה בה החזקתם 18 חודשים ויותר, ולא מכרתם דירה אחרת במהלך אותם 18 חודשים - חל עליכם פטור מלא ממס שבח בהתאם לסעיף 49ב(2) לחוק מיסוי מקרקעין. חובה לבדוק את כל הסעיפים הנדרשים לצורך קיום תנאי הפטור. בהצלחה. עו"ד יגאל מירון

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.