פעולת אזהרה והשפעתה על רכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלונה וינקו

  נשלח ע"יאלונה וינקו 21:08, 3 באוגוסט 2014

  שלום, אנחנו רוצים לרכוש דירה. אחרי שהסכמנו על מחיר עם המוכרים הבנו מהם שהדירה אינה רשומה בטאבו בגלל שבזמנו הקבלן נעלם. הבניין כולו מטופל עי עוד ששומר את כל הניירת הרלוונטית. השאלה היא איזה השלכות מבחינה חוקית יש לכך שהבית לא רשום בטאבו? האם מישהו יכול לדרוש מאיתנו להתפנות מהדירה? העניין של המחיר ואולי קושי במכירת הדירה בעתיד ידוע לנו. האם אנחנו צריכים לדעת עוד משהו מעבר לכך? תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  15:44, 4 באוגוסט 2014

  עליכם לדעת אם מדובר בעו"ד המשמש כ'חברה משכנת' או משהו אחר. אם הוא משמש כחברה משכנת אזי כל הפעולות שניתנות להיעשות בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) יכולות להיעשות גם אצלו. השוני הוא בזמינות ובמחיר, אבל לא תהיו בסכנת פינוי.
  רישום כזה פוגע במידה בהתנהלות והוא עשוי להקשות במידה מסויימת גם בעת מכירת הדירה, אך הדבר אפשרי. עוה"ד יגאל מירון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.