עלות פירוק שיתוף בדירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 08:42, 4 באוגוסט 2014

  אני ואחותי ירשנו דירה מאימי ז"ל. לי חלק גדול בדירה ולה קטן. שאלותי : א. מה עלות תהליך פירוק השיתוף בבית משפט אם בית המשפט מחליט על תהליך של מכירת הדירה. ב. במידה ואני רוצה לקנות את החלק של אחותי והיא רוצה לקנות את החלק שלי (במחיר שקבע בית המשפט) האם לי יש עדיפות עליה מכיוון שחלקי גדול יותר ? תודה. אבי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:20, 4 באוגוסט 2014

  דרך המלך היא למכור במשותף בהבנה ובהסכמה וללא הליך משפטי כלל. מכירה יכולה להיות גם בינכם. כשפונים לבית משפט משלמים אגרה הנגזרת משווי התביעה (שווי הנכס). עלויות נוספות שיכולות להיות הן עלויות של כונס שימנה בית המשפט. עקרונית אין עדיפות לבעל החלק הגדול. יגאל מירון, עו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.