שטר ערבות שלא הועבר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 16:43, 21 באוגוסט 2014

  שלום, לפני כ – 10 חודשים רכשתי דירה חדשה מקבלן באשקלון. מחיר הדירה הינו 985,000 ₪. התחלתי לשלם על הדירה באמצעות השוברים. אחד השוברים היה על סך של כ – 47,000 ₪ (מאחר והתשלום הקודם היה גבוהה מהדרוש). התשלום בוצע בתאריך ה – 30.6.2014 וטרם קיבלתי את הערבות הבנקאית לתשלום זה. ככול הנראה עקב בעיה כלשהיא בהעברתו אליי דרך דואר רשום. כשפניתי אל החברה היזמית הבונה נאמר לי כי נשלח בדואר רשום אך מסיבה כלשהיא לא הגיע אליי. כמו כן, שלחו לי העתק של שטר הערבות של הבנק במייל כהוכחה שהיתה ערבות. כלל השוברים הקודמים הגיעו אליי וכן השובר העוקב (הבא על סך 100,000 ₪). בפועל כמעט חודשיים עברו ולא קיבלתי את הערבות לתשלום שלי. האם הנ"ל עבירה על החוק מצד החברה/הבנק? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  07:56, 22 באוגוסט 2014

  אם הוצאה ערבות אין עבירה. יחד עם זאת עלייך לוודא הגעת הערבות אלייך. עו'ד יגאל מירון

  תגובה
 • 19:18, 22 באוגוסט 2014

  אם אי הצגת ערבות אינה עבירה...מה יכריח את הבנק לשלוח אלי שוב את הערבות?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.