• 30 באוגוסט 2014

סטיות מתוכנית בנייה,,, מה אני יכול לעשות?

רכשתי דירה בה יש סטייה של גודל קיר מאוד משמעותי.
    הקיר ליציאה מהסלון למרפסת מתוכנן כך שבחלק של גב הסלון הוא יהיה 220 ס"מ עד מרכז החלון לטובת סלון ר' או סלון עם שזלונג כמו שאנחנו הזמנו לפי המידה שקיבלנו. בפועל אורך הקיר הוא 180 סמ עד מרכז חלון. סטייה מאוד רצינית למרות שלא נשמע הרבה. גודל הסלון לא נפגע אבל עיצובו נפגע מאוד. מה עוד שהזמנו סלון לפי 210 ס"מ. הדירה עדיין לא נמסרה לידינו אבל היא בנויה ואמורה להימסר לידינו בעוד חצי שנה. האם אני יכול לחייב את הקבלן להיצמד לתוכנית ולשבור את הקיר ולבנות אותו מחדש או מה אני יכול לעשות?
    חשוב לציין שאין שוםקורת תמיכה על הקיר הזה מלבד פינותיו שלא קשורות לבעייה התכנונית.
    בברכה,
    אורי

30 באוגוסט 2014
  • מנהל הפורום עו"ד יגאל מירון 31 באוגוסט 2014

טוב שעלית על העניין מוקדם. לא הבהרת מה מקור החיוב של הקבלן לקיר של 2.20. בין אם מדובר במפרט שהקבלן צירף לחוזה ובין אם מדובר בשינוי שביקשתם ושהקבלן אישר - עליכם להתריע מיידית ובכתב (!) על הליקוי ולדרוש לתקן את הליקוי. ציינו במכתבכם שהעניין הוא מהותי לכם ולא תוכלו לקבל את הדירה מהקבלן אם לא יבוצע התיקון. יגאל מירון, עו"ד

31 באוגוסט 2014
    • 31 באוגוסט 2014

מדובר על קיר שבתוכנת המקורית לפי קנה מידה של תוכנית דירה אמור להיות 220 ס"מ עד למרכז חלון בצד אחד ו160 סמ לצד השני ובפועל זה חצי חצי. 20 ס"מ מצד אחד לא נשמע הרבה אבל בצד השני זה 40 ס"מ מתוך חלון יציאה למרפסת שזה המון! זה צד בו הזמנו סלון שיהיה באורך 210 ס"מ. לא נקבל מצב בו הסלון סוגר גם חצי מהחלון יציאה למרפסת. זו סטייה של 20% מהקנה מידה בתוכנית דירה!

31 באוגוסט 2014
      • מנהל הפורום עו"ד יגאל מירון 1 בספטמבר 2014

כאמור בתגובתי הראשונה: יש לדרוש בכתב את תיקון הליקוי ולהבהיר כי העניין מהותי ולא תוכלו לקבל את הדירה לפני שיתוקן הליקוי. יגאל מירון, עו"ד

1 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?