רכישת הגרוש את חלקו בבית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלונה

  נשלח ע"יאלונה 15:19, 10 בספטמבר 2014

  שלום רב לעו"ד הפורום בעלי ואני סיימנו משפט פירוק והתקבל פסק דין. במהלך תקופת משפט הפירוק, בא קונה שהבאתי והסכים לקנות את הבית במחיר x. בעלי התנגד, ועשה שימוש בחוק המקרקעין, לפיו בעל הנכס רשאי לקנות במחיר זהה להצעה שהתקבלה את חלקו בנכס. עד כאן הכל טוב, ובפסק הדין השופטת כתבה כי הבעל יקנה את חלקו בבית ממני, כלומר ישלם לי 0.5x. אלא, שמאז עברו כמה חודשים בלא כלום (בעלי לא שלח אפילו הסכם). לאחרונה פנה אלי קונה במחיר גבוה יותר מ-x. בעלי מתנגד לקונה הזה, ומעונין לקנות במחיר המקורי הכתוב בפסק הדין. האם יש לי קייס לפנות לבית משפט לבקש התאמת מחיר, נוכח שבעלי עדיין לא הביא הסכם מכירה (או טיוטה), וגם מתנגד לקונה חדש במחיר גבוה יותר? חשוב להדגיש: השופטת בבית המשפט לענייני משפחה אמרה שהיא לא מגיבה יותר על פסק הדין, בשאלת הבהרה ששלחנו. כלומר, עברו 45 יום (הזכות לערעור), בעלי גם לא קונה וגם לא מביא אפילו הסכם רכישה, וגם מתנגד לקונים. מה האפשרויות המשפטיות שלי במצב כזה? אפשר לפנות לבית משפט לענייני משפחה בתיק חדש לגמרי, שאינו בגדר "המשך לתיק הפירוק בנישואין", אלא מתרכז אך ורק בענין הבית והקונה החדש אותו אני רוצה לאשר (או שבעלי יתאים את המחיר שלו למחיר החדש)? תודה רבה על זמנכם היקר אלונה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:27, 10 בספטמבר 2014

  לשאלתך שני נדבכים ושניהם לא יכולים לקבל מענה כאן:
  נדבך אחד נוגע לזכות הבעל לרכוש במחיר עבר או חובתו לעדכן את מחיר הרכישה - עניין זה מתאים לנושאי הדיון בפורום ואולם הוא עניין פרשני של פסק הדין ספציפי שניתן, ובהיעדרו לא ניתן להשיבך.
  נדבך שני נוגע לפרוצדורה המשפטית בבית המשפט לענייני משפחה ועניין זה אינו מתאים לדיון בפורום זה.
  יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.