קונה דירתי, מודיע לי, שאינו יכול כרגע לשלם הכל - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 11:33, 15 בספטמבר 2014

  מכרנו דירה שקבלנו בירושה בסכום של 800,000 ₪ והקונה מודיע ברגע האחרון ,שיכול לשלם רק 500,000 ₪ ואת היתרה רק בעוד 3 חדשים. שאלתי היא מה לעשות כדי לא ליפול בפח ,ולא להגרר לסחבת ארוכה, ומה סביר לדרוש כפיצוי עבור הדחייה ב-3 חודשים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  13:18, 15 בספטמבר 2014

  האם במונח 'מכרנו' בו אתה משתמש מגולמת העובדה שנחתם חוזה? אם כן - הוראות החוזה הן הקובעות את זכויותיך. בכל מקרה של הפרה יסודית של ההסכם (ואיחור של 3 חודשים הוא הפרה יסודית של ההסכם) ניתן א. לשנות את ההסכם בהסכמה ב. לבקש לאכוף את החוזה ג. לבטל את ההסכם ד. לדרוש פיצוי (אפשר אכיפה ופיצוי ואפשר ביטול ופיצוי והכל בכפוף להוראות ההסכם).
  אם טרם נחתם הסכם - ניתן לסגת מהמשא ומתן ולחפש קונה אחר. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  12:35, 21 בספטמבר 2014

  אי תשלום במועד הוא הפרה יסודית של ההסכם אשר מזכה בסעדים הקבועים בחוק ובין היתר ביטול העסקה וקבלת פיצוי. בנוסף הנכם זכאים לסעדים עליהם הסכמתם ורשומים בהסכם. בברכת שנה טובה, יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.