מה עושים? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עמיר

  נשלח ע"יעמיר 16:58, 15 בספטמבר 2014

  עמיר15/09/2014 08:37 אחד ההורים נפטר. יש צו ירושה. הןרה וילדים.  מה נדרש כדי לכתוב הערת אזהרה של הילדים על חלקו של ההורה המבוגר.  מסיבות של מניעת תקלות בעניין חלקו. הוא חותם בלי חשבון והבנה.  האם זכרון דברים לחלקו הסכם רכישה רגיל או זכרון דברים להעברה במתנה לכל הילדים בשווה. מה עדיף למיסוי. נציין שלכל ילד דירה אחת על שמו?  האם לאור הדברים תיתכן עדיפה העברה בטאבו בעודו בחיים דווה לכל הילדים?גם מבחינת סוג העברה במתנה או רכישה רגילה? תודה.  עמיר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  19:27, 15 בספטמבר 2014

  אני מתנצל אך ממש לא הצלחתי להבין את השאלה. להלן קו מנחה שאולי יסייע:
  נכס מקרקעין שרשום על שם אדם שנפטר, יירשם על שמות כל יורשיו, כפי שנקבעו בצו קיום צוואה או בצו ירושה שהוצא אחריו.
  היורשים נכנסים בנעלי המוריש; אם הוא היה בעלים - הם הופכים לבעלים, אם הוא היה חוכר - הם הופכים לחוכרים. עורך דין יגאל מירון.

  תגובה
 • 22:46, 16 בספטמבר 2014

  האב נשאר עם חלק בלעדי שלו. איך מבצעים הערת אזהרה בהסכמה גם על החלק שלו. הבנתי שניתן לעשות זכרון דברים שהאב מוכר את חלקו לילדים בהסכמה.ואז ניתן לרשום הערת אזהרה בטאבו על חלקו של האב. והשאלה איזה סוג מכירה לילדים. הסכם במתנה או מכירה רגילה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  05:51, 17 בספטמבר 2014

  אם הילדים יורשים את אימם אזי הם יירשמו כבעלים/חוכרים לפי חלקם כיורשים. הירושה מזכה ברישום הזכות על שמם (אפילו שהם קטינים) ולא לרישום הערה לטובתם. בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) מכירים את הנובל היטב. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 18:52, 17 בספטמבר 2014

  תודה. נשאלה הכנה על חלק האב שאין הילדים יורשים. רוצים לעדות הערת אזהרה בטאבו בחלק הבלעדי דל האב שלו לבדו כיורש. כדי שלא יחתימו אותו גורמים זרים ולמףנוע זאת לעשות זכרון דברים עם הילדים ןבאמצעות כך לרשום הערת אזהרה בטאבו בלי לבצע העברה ממש . האם לבצע זכרון דברים להסכם מכירה רגיל בין האב לילדים. או הסכם העברה כמכירה אבל כ תנה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  22:57, 17 בספטמבר 2014

  אם האב כשיר מבחינה מנטלית לא ניתן להגביל את פעולותיו אלא בהסכמתו או בהוראת בית משפט. אם האב אינו כשיר - יש למנות לו אפוטרופוס ולרשות הערה בדבר המינוי. האב אינו יכול למכור את חלק הילדים הקטינים אלא באישור בית המשפט. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 23:43, 17 בספטמבר 2014

  האב כשיר. ומעוניין להעביר את כל הנכס כולל חלקו הבלעדי. הילידים בגירים ולא מעונינים להיות בעלים. מעדיפים הערת אזהרה וכך גם האב. איזה הסכם עדיף בזכרון דברים הסכם העברה במתנה? או זכרון דברים כמכירה רגילה. הכל נעשה מתוך רצון האב.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:08, 21 בספטמבר 2014

  הילדים זכאים לחלקם מכוח הירושה וביחס לחלק זה לא מתבצעת כל עסקה. ביחס לזכויות האב שהוא מבקש להעביר אליהם - ההבדל הוא במיסוי: מכירה לילדים בתמורה: המיסוי גבוה יותר. בהעברה ללא תמורה - המיסוי נמוך יותר. הטכניקה היא פשוטה וכל עו"ד (שמבין בעניין) יוכל לסייע. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 11:41, 21 בספטמבר 2014

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.