חוזה וטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 07:58, 17 בספטמבר 2014

  ב"ה שלום רב, 1.בבעלותי דירה בבניין משותף ואני צריך אסמכתא בעלת תוקף משפטי בה קיים פירוט של הנכס המציין כמה מהשטח מקורה או לא מקורה , שטח החניה, המחסן וכדו' . מה שמו של הטופס? (ייתכן והטופס ניקרא אישור זכויות אך אני לא בטוח). 2. קבלן חילק חניה אחת גדולה ל- 2 דיירים ע"פ חוזה ומפרט הטכני ובפועל בטאבו רשום רק דייר אחד על כל שטח החנייה, איזה תוקף יש לחוזה מול הטאבו? האם הדייר ללא הטאבו יכול לטעון לחלק מהחניה ע"ס החוזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:23, 17 בספטמבר 2014

  בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) ניתן לקבל תמצית רישום (נסח) בה מפורט ביחס לדירה שטחה ושטחי ההצמדות. רק ברישומים חדשים רשומות מרפסות מקורות באבחנה ממרפסות פתוחות. המידע הוא טקסטואלי בלבד ומעיד גם על הבעלות.
  ניתן לקבל בלשכה מידע גרפי. יש לבקש את מסמכי רישום הבית המשותף ובדגש על התשריט. מסמכים אלו נוגעים לדירה ואינם ננוקבים בשמותיהם של בעלי הזכויות בדירה.

  בעיריה ניתן לקבל את אופן הרישום של דירה ברישומי העיריה לצורכי חיוב ארנונה. המידע אינו נוקב בזהות המחזיקים בדירה.

  חוזה אינו אסמכתה לשינוי רישום בלשכת רישום המקרקעין (טאבו). התיקון מתבצע עפ"י בקשה ומסמכים נלווים. הדייר שאינו רשום הוא עדיין בעל זכות חוזית שיש לה משקל ומעמד.

  בהצלחה. עו"ד יגאל מירון.

  תגובה
 • 17:24, 17 בספטמבר 2014

  ב"ה

  תודה על המענה המהיר ,

  1.כלומר אין צורך באישור זכויות , נסח טאבו משמש כמסמך משפטי בו מפורט חלוקת השטח ושטחי ההצמדה?

  2. אם לחוזה אין משקל לגבי שינוי רישום בטאבו על סמך מה יתבצע תיקון בעוד שהצד השני מחזיק באסמכתה משפטית המעידה על בעלות שטח החניה כולו?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  22:54, 17 בספטמבר 2014

  נסח הרישום הוא האסמכתה כשהדירה רשומה בלשכת רישום המקרקעין (טאבו). במקרה של היעדר רישום בלשכת רישום המקרקעין (הרישום הוא אצל חברה משכנת או אצל רשות מקרקעי ישראל) החלופה היא 'אישור זכויות'. על מנת לתקן את הרישום של הבית המשותף - לעניין חניה או עניינים אחרים - יש לפעול לפי נוהל מסויים ובין היתר להביא הסכמת הנוגעים בדבר שאותה לומדים מנוסח ההסכמה המוגשת ולא מפרשנות של חוזה. חלופה לאמור יכולה להיות פסק דין של בית המשפט. יגאל מירון, עורך דין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.