• 29 בספטמבר 2014

ביטול בלעדיות

שלום, חתמתי עם מתווך הסכם בלעדיות לטיפול בפרסום ומכירת הדירה שבבעלותי. אני לא מרוצה מהמתווך הנ"ל החתימה הבלעדיות המתווך התיישב אצלנו משעה 20 עד 24.30 ומהתחלה אמרנו שאנחנו לא רוצים בלעדיות והתחיל לסביר איך הם עובדים והתיש אותנו ולכן סוף הערב שכנע שכדאי שנחתם על בלעדיות ואמרנו כל הערב שאנחנו לא רוצים לאחר לחץ ועייפות חתמנו .
    אני מעוניינת לדעת האם ניתן לי לבטל את החוזה שנחתם לפי כשבועיים אני התקשרתי כדי לבטל את החוזה שעדין לא עבר 14 יום ולא היה מוכן ( נפל חג ראש השנה כך שחלף 14 יום).
    יש לציין שלא הביא לי אף קונה או להראות את הבית .
    חוץ מפרסום ביד 2 אני לא רואה שעשה משהו .
    האם יש לי אפשרות להביא קונה ולשלם לא ממחצית מדמי התווך?
    איך אפשר לבטל את הבלעדיות ?
    ה:

29 בספטמבר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד יגאל מירון 29 בספטמבר 2014

תגובת עוה"ד יגאל מירון בעניין ביטול בלעדיות

הסכם עם המתווך הוא הסכם לכל עניין ודבר ומחייב את הצדדים. אתם יכולים לבקש לבטל את ההסכם ואולם עשויים להיות חשופים לדרישת תשלום. ככל שהמתווך לא עשה עדיין צעדים אופרטיביים ביחס לדירה, כך נזקו קטן יותר.עניין 14 הימים אינו משמועתי. אין מדובר בעסקת רוכלות. 14 ימים עומדים במידה מסויימת לרועץ. לו הייתם מבטלים למחרת מצבכ היה טוב הרבה יותר. מדוע חיכיתם שבועיים? יגאל מירון, עו"ד

29 בספטמבר 2014
    • 1 באוקטובר 2014

אם המתווך לא פרסם את הדירה כפי שנדרש ממנו על פי ניתן לבטל את הסכם הבלעדיות

1 באוקטובר 2014
      • מנהל הפורום עו"ד יגאל מירון 2 באוקטובר 2014

כפי שציינתי - כל יום שעובר מקשה על עניין הביטול. ככל שהמתווך טרם עשה דבר ניתן לפנות אליו ולבקש לבטל מחמת מחדליו.

2 באוקטובר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?