השכרת נכס למוכר בטרם הועברה בעלות על הנכס - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • פאר

  נשלח ע"יפאר 10:57, 29 בספטמבר 2014

  שלום, אני נמצא בעיצומו של תהליך רכישת דירה כאשר המוכר מעוניין להמשיך לגור בנכס בשכירות מספר חודשים נוסף. התשלום אמור להתחיל ברגע שאני מעביר לו את יתרת התשלום על הדירה בעוד פורמלית הדירה עדיין רשומה בחזקתו עד להעברת הזכויות בחברה המשכנת. כל התהליך הזה מטריד אותי שכן מדובר פה על הסכם שכירות שעתיד לבוא אולי (איני יודע) בניגוד לחוזה המכר. איני רוצה בטעות כי יהיה בחוזה השכירות סעיף שיכול לפגוע או להזיק לחוזה המכר או לפגום בתהליך רכישת הדירה. ממה עלי להיזהר במיוחד? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:11, 29 בספטמבר 2014

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:13, 29 בספטמבר 2014

  העניין אינו כה נדיר. יש לעגן את העניין בהסכם, לחתום על הסכם שכירות ולהשתמש בחלק מכספי התמורה של הרכישה, כבטוחה להבטחת השכירות. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.