העברת דירת מגורים ללא תמורה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 12:14, 30 בספטמבר 2014

  אב מעוניין להעביר לבנו את דירתו היחידה ללא תמורה. השאלה שנשאלת מה קורה כאשר בנסח טאבו מופיע החצי של האבא כבעלים והחצי השני של הנכס והועבר אליו (החלק של אשתו) לאחר שניתן צו ירושה אשר בו האחים הגישו הודעות הסתלקות לטובת האבא. האם האבא יכול להעביר את כל הנכס בשלמותו לבן מבלי שהדבר יהווה בעיה כלשהי.? מה מציינים בשטר המכר לגבי המספרים השונים בשטרות כי על החלק של הירושה רשום מס' שטר שונה? אודה על תשובה דחופה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  12:51, 30 בספטמבר 2014

  האב רשום כבעלים בשלמות וזכאי לתת מתנה לבנו. על המתנה יש לדווח לרשויות המס ויחול מס רכישה מוקטן. מספרי השטרות של האב רלוונטיים רק במקרה של רישום חכירה. אם הזכות היא 'בעלות' אין כל אזכור של מספרי השטר. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 10:25, 1 באוקטובר 2014

  תודה רבה על התגובה. בהמשך לכך אבהיר כי בנסח טאבו מס' השטרות שכתוב על הבעלות של האבא שונה ממספר השטר שכתוב בחלק שקיבל בירושה.
  בנוסף שווי הדירה הוא,1,600,000 ₪ אשר הינה דירתו היחידה של האבא וכאשר היא תעבור לבן היא תהיה דירתו היחידה, האם במקרה זה חל מס רכישה?

  תודה רבה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  10:47, 2 באוקטובר 2014

  צפוי מס רכישה של כ 1,000 ש"ח. גמר חתימה טובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.