חישב מס שבח בבניית מחסן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אביב

  נשלח ע"יאביב 23:20, 6 באוקטובר 2014

  ביקשתי מהוועדה לבניה הגדלת אחוזי בניה לצורך הפיכת קומת עמודים מפולשת למחסן. השינוי כולל: א. הקלה של 5% וניוד מעיקרי לשירות ב.. ניוד 2% מאחוזי הבניה הקיימים ממטרה עיקרית לשירות ג. תוספת 6% למטרות שירות לפי הקלה שניתנה בתכנית בינוי ערים כמה שנים לפני שקניתי את הבית קיבלתי חישוב מס שבח של עשרות אלפי שקלים, ויש כמה נקודות שלא ברורות לי: 1. הבנתי שמס שבח ניתן על הקלות באחוזים ולא על הבניה בפועל (כלומר - גם מי שלא בונה, עצם זה שנתנו לו הקלה מגדיל את שווי הקרקע שלו). בכ"ז חישבו מס על כל תוספת הבניה. לדעתי סעיף ג' לא קשור בכלל אלי אלא למי שמכר לי, כי קניתי ממנו את הבית כשיש כבר תב"ע עם הקלה. האם אניצריך לשלם את זה? 2. שימוש משני כמחסן שווה פחות משימוש עיקרי - אם כך סעיף ב' דווקא מוריד משווי הקרקע. לא אמורים לקזז אותו מהחישוב? 3. מה שכן, השווי למטר חושב נמוך יחסית עפ"י עסקאות באזור מלפני מספר שנים. אם לפי השאלות הקודם אערער, לא יכולים "להתנקם" ע"י חישוב יקר יותר של השווי למטר? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:40, 7 באוקטובר 2014

  התשלום המדובר אינו מס שבח כלל אלא מדובר בהיטל של הרשות המקומית ששמו 'היטל השבחה'. ההיטל משולם בעת מימוש הזכויות או בעת מכירת הדירה. במקרה שבו ההטבה וההשבחה נעשו לפני רכישת הדירה, לא יחול על הקונה כל היטל (הוא שולם כבר על ידי מי שמכר לו). על שומת הרשות המקומית ניתן לערער בשומה נגדית. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.