אומדן גס למס השבחה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 12:56, 9 באוקטובר 2014

  שלום עו"ד מירון, אני בתהליכים מתקדמים לקראת חתימה על הסכם מכר לרכישת דירה בחולון. השבוע, המוכר קיבל הודעה מהעירייה, שיהיה עליו לשלם מס השבחה, לכן הוא החליט להמתין כחודש וחצי עד שיגיע שמאי והוא ידע כמה המס. שכן של המוכר מכר דירה זהה לפני כחצי שנה (דירתו בגודל ובאותה הקומה) ושילם 10,000 ש"ח. שאלתי היא - האם מס ההשבחה של הדירה בה אני מעוניינת יכול להעפיל הרבה מעבר (המוכר גר שם ארבעים שנה והשכן רק 5 שנים)?! תודה מראש וחג שמח!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  10:33, 10 באוקטובר 2014

  מועדים לשמחה. היטל ההשבחה אינו נגזר מממשך התקופה בה החזיק המוכר בדירה (אם כי עשויות להיות השלכות עקיפות). איני יודע בגין מה הוטל ההיטל ואולם מנסיוני עם נכסים בחולון, העיריה נותנת זכויות שגורמות לחיוב כלל דיירי הבניין בהיטל. אומר בזהירות שרוב הסיכויים הם לחיוב דומה לזה של השכן. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.