היטל השבחה - חשוב לי !!! - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 10:20, 13 באוקטובר 2014

  שלום רב, תודה מראש על התתייחסות.. בצמוד ומעל לבית הפרטי של הוריי נבנו שתי דירות ע"פ תוכניות של מהנדס. התהליך טופל במלואו בזמנו מול הוועדה ונותר לנו היה לשלם אגרה על-סך אלפים בודדים של שקלים (במועצה הספציפית שלי היה פטור ממס השבחה). המשפחה בזמנו לא הצליחה לשלם את הסכום של האגרה וחלף תוקף התשלום. לחוסר מזלנו , התחילו במועצה לגבות היטלי השבחה , ובבואנו לסיים את תהליך אישור התוכניות מול הוועדה , נתבקשנו לשלם עשרות אלפי שקלים של היטל השבחה! האם הוגן וחוקי לדרוש מאיתנו תשלום היטל זה? אין דרך לטעון ולקבל פטור על-סמך זה שהתוכניות והבניה נעשו לפני שבמועצה גבו היטלי השבחה?! המון תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  05:05, 14 באוקטובר 2014

  לבקשה להיתר בניה יש תוקף לזמן מוגבל. על פניו, משהוגשה בקשה חדשה להיתר בניה, חלים עליה החוקים הרלוונטים למועד ההגשה, גם אם אלו שונים מקודמיהם. ביחס לתקיפה של החלטת הרשות על בסיס לקות מינהלית או ביחס לתקיפה השומה של הרשות - אלו דברים שניתן לבדוק אותם נקודתית. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.