• 20 באוקטובר 2014

    פיצויי עוגמת נפש בגין נזקי רטיבות

    רכשתי דירת יד שניה בבית בן 5 שנים
    בחורף התגלתה רטיבות חמורה מהגג והקבלן סירב לבצע תיקון כי לטענתו האחריות הסתיימה (ברשותי מכתב סירוב) - וזה כמובן לא נכון כי האחריות היא 6 שנים (3+3). גם הנציגות סירבה לתקן בטענה שזה באחריות של הקבלן. בצעתי את התיקון על חשבוני ולאחר תביעה למפקח קיבלתי את עלות התיקון מהנציגות.
    האם אני עדיין יכול לתבוע פיצויים בגין עוגמת הנפש מהקבלן? אני מבין שסעיף 13 לחוק החוזים מאפשר זאת לרוכשים מהקבלן, אבל אני לא רכשתי את הדירה ממנו (כלומר לא היה קיים בינינו חוזה) והבניין נבנה לפני 2011 כך שתיקון בחוק המכר אינו חל עלי. מצד שני, גג הוא רכוש משותף של כלל הדיירים - כך שיש פה הפרת חוזה ברורה.
    עזרו לי להבין האם ניתן לתבוע פיצויים עבור עוגמת הנפש מהקבלן ואם כן מתוקף איזה חוק?
    תודה, ניקולאי

    20 באוקטובר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד יגאל מירון 20 באוקטובר 2014

    התייחסות עוה"ד יגאל מירון לעניין פיצויי עוגמת נפש בגין נזקי רטיבות

    ברמה העקרונית אתה צודק לחלוטין וניתן לתבוע מכוח ההלבשה של ההסכם עם הקבלן על הסכם הרכישה שלך. יתכן ותצטרך לתבוע את המוכר כנתבע פורמלי. ברמה המעשית - עלויות התיקון שולמו לך כבר ועכשיו אתה עוסק בעוגמת הנפש בלבד. הזמן שתקדיש לכך אינו שווה את הסכום שתקבל (אם תקבל). יגאל מירון, עו"ד

    20 באוקטובר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?