קניית מגרש לבניה שאין בו פרצלציה אלא שותפות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מרי

  נשלח ע"ימרי 12:18, 21 באוקטובר 2014

  שלום ישנו מגרש 600 מר (בערך) ואנו מעוניינים לקנות חצי ממנו כדי לבנות בית. אולם אין במגרש זה פרצלציה, ובעל הנכס לא מעוניין לעשות פרצלציה אלא לקיים חוזה שותפות. על פי בעל הנכס ניתן לבנות במגרש זה דו משפחתי (גם במגרשים בצמודים בנו עכשיו דו משפחתי). השאלה היא: מה המשמעות של חוזה שותפות ולא פרצלציה? ומה ההשלכות של זה לעתיד? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:03, 21 באוקטובר 2014

  פרצלציה היא חלוקת המגרש המקורי למגרשי משנה שיירשמו כחלקות נפרדות. מדובר בהוצאה גדולה והליך ממושך שאינו נדרש. אם הוראות התב"ע מאפשרות בניית שני בתים במגרש, ההליך הנכון הוא הסכם בין השותפים שיהיה בסיס לתקנון מוסכם של בית משותף שיירשם. בסופו של הליך יהיה המגרש (החלקה המקורית) רשום בכבית משותף בן שתי יחידות ויהיה לו תקנון מוסכם המגדיר את זכויות הצדדים ויחסיהם. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.