• רון

  נשלח ע"ירון 20:29, 22 באוקטובר 2014

  שלום, אנחנו שלושה אנשים שרשומים בבעלות שווה בטאבו אבל לאחרונה מתברר שבפועל לא כל השטחים שווים, כי תוכנית הבניה כך היתה אילוצים. אם אני מוכר את הבית שלי, למרות שרשום 1/3 אבל בפועל אני יושב על חלק גדול יותר, האם אני או הקונה צפויים לתביעה מהשכן על פלישה? מספיק לרשום הסכם שיתוף עם תשריט שמראה שגודל המגרש שונה או שצריך לעשות משהו ברישום הזכויות? בית משותף, הבנתי? ואז ירשם השטח האמיתי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  15:03, 23 באוקטובר 2014

  בהנחה שהבניה נעשתה בהסכמה הדדית אין כאן סוגיית פלישה. שאלת האיזון בגין שימוש יתר כפופה בראש וראשונה למוסכם בין השותפים. ניתן לרשום הסכם שיתוף ואולם יש יתרונות (גם כלכליים) לרישום בית משותף. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.